In Drechterland is in maart 2007 gestart met een mogelijkheid via DigiD producten aan te vragen. Voor het doorgeven van een adreswijziging binnen de gemeente of aanvragen van een afschrift uit de Basisregistratie Personen hoeft u niet meer naar het gemeentehuis toe. Vanaf nu is een nieuw systeem in gebruik. De veranderingen zijn voor u niet enorm groot. Wel kunt u met het nieuwe systeem zien dat uw aanvraag ‘in behandeling’ is.
DigiD Steeds meer overheidszaken kunt u nu via internet regelen. De aanvraag van een uittreksel uit de gemeentelijke basisadministratie bijvoorbeeld, uw belastingaangifte of de foto van uw auto die werd genomen terwijl u te snel reed. De overheid moet wel zeker weten wie u bent. Aan het loket laat u dan uw paspoort of uw rijbewijs zien, of u zet een handtekening. Op internet gebruikt de overheid DigiD. Heeft u nog geen DigiD inlogcode? Vraag deze dan aan, zodat ook u uw overheidszaken via internet kunt regelen.
eFormulieren Vanaf 2007 deed Drechterland mee met het overheidsproject eFormulieren. Dit project was bedoeld om overheidsorganisaties te helpen met de start van de digitale dienstverlening. Het project stop met ingang van 2010. Bedrijven die overheidsdiensten leveren nemen de taak vanaf 2010 over. Ook in Drechterland hebben we de formulieren aan een marktpartij aangeboden. Wat de formulieren betreft verandert er niet veel. Wel heeft zal het nieuwe systeem een ingevuld formulier op het scherm tonen nadat u eenmalig uw gegevens hebt ingevoerd.
Status van uw aanvraag Ook nieuw is de mogelijkheid om de status van uw aanvraag te volgen. U kunt dan zien dat u aanvraag ‘in behandeling’ is genomen of ‘gereed’ is. Het kan ook gebeuren dat uw aanvraag ‘geweigerd’ wordt. Dit zal bijvoorbeeld het geval zijn als uw betaling niet akkoord is. De meeste digitaal aan te vragen producten zijn aan de balie klaar terwijl u wacht. Digitaal krijgt u de informatie per post na drie werkdagen.
Website De digitale formulieren vindt u op onze website. U bereikt de digitaal te bestellen producten via ‘de digitale balie’. U kunt hier inloggen met uw DigiD en een keuze maken uit één van de digitale producten of de status van een al eerder aangevraagd . We nodigen u van harte uit van deze dienst gebruik te maken. De volgende producten kunt u met uw DigiD direct en 24 uur per dag regelen: - Uittreksel uit de Gemeentelijke Basisadministratie: uittreksel GBA, bewijs van Nederlanderschap;
- Uittreksel burgerlijke stand: geboorteakte, huwelijksakte, akte van partnerschapregistratie, echtscheidingsakte, overlijdensakte, ontbinding van partnerschap;
- Binnengemeentelijke verhuizing;
- Automatische incasso wijzigen;
- Kopie van aanslag belastingen;
- Taxatieverslag opvragen.
Betalen Producten waarvoor leges verschuldigd zijn, betaalt u met u bankpasje via iDeal. Hiervoor heeft u uw bankpasje nodig. Om de voorkomen dat u te lang geen activiteit onderneemt en automatisch uitlogt, raden wij u aan vooraf uw bankpasje en uw paslezer gereed te houden. |